Keď to na železnici mešká

Autor: Tomáš Ulej | 28.3.2006 o 9:00 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  5227x

"Koľko bude meškať vlak do Bratislavy?" uzimený januárom sa pýtam predavačky cestovných lístkov na vlakovej stanici vo Vrútkach. "Odkiaľ máte, že bude meškať, nič nebude meškať!," fľusá mi pohotovo do ksichtu srdivo a nasrane. (Kieho frasa mi tak vetí, akoby som jej psa ráno nenakŕmil a výplatu prepil - pýtam sa sám seba a v poobzretí zisťujem, že sa náš rozhovor práve zo súkromného zmenil na verejný.) "Slečna, ešte pred pol hodinou sa na vašej internetovej stránke písalo, že má vlak meškanie päťdesiat minút..."

"Nič nemešká," opakuje v rovnakom tóne ale úsečnejšie. "Ale tie údaje na internete sú predsa z vášho systému," chcem jej vysvetliť, "pozrite sa doň, či naozaj nemešká." "Vravím, že nič nemešká! Mne je jedno, odkiaľ kto čo má, nám to tu proste hlásia a ono to proste nemešká!"

Odišiel som teda verejne zahanbený, (v železničiarskom slangu by sa dalo povedať , že vykoľajený) a ešte k tomu s uslzenými očami od neuveriteľne štipľavého parfému.

A potom, keď už som na nástupišti premrzol na kosť, triaška mnou lomcovala a potraviny pre potreby intráku rozmrazené sa opäť zmrazili, aby zostali až na veky čerstvé - zahlásili to z nástupišťového rozhlasu: "Rýchlik do Bratislavy mešká asi...".

...Nemám rád ženy, keď im to mešká.

(Mimochodom, videli ste niekedy niekoho ako obilborduje Bratislavu a potom chodí svoju ponuku pretierať textom "Už to neplatí"? Lístok s takouto druhou stranou nie je na slovenských železniciach vôbec zriedkavý. Krišpín-neky-dolina!)

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

Matovič predstavil sociálny balíček, počíta aj s trinástym dôchodkom

Obedy zadarmo nahradí dvojnásobný daňový bonus na dieťa.


Už ste čítali?